Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Náš výběr

Zajímavý výběr příspěvků skrz celou komunitu, který jsme pro Vás vybrali.

Bere robotizace a industry 4.0 lidem práci
Na Facebooku jsem  narazil na obrázek, jak robot bere lidem práci a pod tím komentář " Realita současnosti".

Myslím si, že tyto informace vypouštějí lidé, kteří s robotizací nepřišli do kontaktu a viděli robota v televizi nebo při dnu otevřených dveří v některých firmách.

Současný trend robotizace a automatizace výroby se nazývá Industry 4.0 "čtvrtá průmyslová revoluce".  Jedná se o myšlenku chytré továrny, kde systémy převezmou opakující se a jednoduché činnosti, které do té doby vykonávali lidé. To bude provázet změna pracovního trhu. Měla by vznikat nová pracovní místa, která však budou vyžadovat vyšší kvalifikaci zaměstnanců.


 

 
  • 0 odpovědí

Obsluha robotů jako mačkači zeleného tlačítka
S industry 4.0 a s rozmachem robotizace u velkých firem nastala doba, kdy je robotizace atraktivní a finančně dostupná i pro menší společnosti. Spousta těchto firem právě teď řeší co jim roboti přinesou. Bohužel to řeší lidé, kteří s tím nemají žádné zkušenosti. A podle mých zkušeností tito lidé mají takové heslo, bohužel to heslo se šíří napříč firmami, "Koupíme robota a k němu dáme cvičenou opici co bude mačkat zelené tlačítko".
  • 0 odpovědí

Jak použít pendl u jednoúčelových strojů
Svařovací hořák s pendlem drátu uvnitř hořáku. Tato technologie se jmenuje ABIMIG SpinArc, Obrovská výhoda je  použití hořáku u jednoúčelových strojů, které neumí pendl.
 
  • 0 odpovědí

Co znamená industry 4.0 neboli průmysl 4.0
Industry 4.0, Průmysl 4.0 nebo také čtvrtá průmyslová revoluce je označení pro současný trend automatizace výroby a změn na trhu práce.
  • 0 odpovědí

Výtěžnost svařovacích drátů
Přehled výtěžnosti některých svařovacích drátů.
Plné a trubičkové o průměru 1,2 - 1,6mm.
  • 0 odpovědí

×
×
  • Vytvořit...