Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Všechny aktivity

Tento sled aktivit se aktualizuje automaticky     

 1. Dnes
 2. Včera
 3. Poslední týden
 4. Dříve
 5. V posledních 24 hodinách byla diagnostikována COVID-19 u laboratorně potvrzených případů v Německu a Francii. Počet koronaviry SARS-CoV-2 v Německu a Francii stále rychle roste. Německý institut Roberta Kocha (RKI) v sobotu večer 14. března zveřejnil nové statistiky ohnisek koronaviry v zemi. Podle posledních údajů bylo v Německu hlášeno 3795 laboratorně potvrzených případů COVID-19 způsobených koronavirem, což je o 733 více než předchozí den. Osm lidí v zemi se již stalo obětí této choroby. V Německu nezůstala žádná federální země, kde nebyly zaznamenány žádné případy infekce koronaviry SARS-CoV-2. V důsledku toho se všechny federální státy rozhodly zavřít školy nebo omezit fungování. Mnoho měst má uzavřené bary a restaurace. Německá vesnice v dobrovolné karanténě (13/13/2020) Francouzská vláda zavírá obchody, bary a restaurace Ve Francii je již v sobotu večer 4 500 případů infekce. Před nimi bylo dalších 3661. Počet úmrtí na nemoc na COVID-19 přesáhl počet 90 lidí. Francouzský premiér Edouard Philippe oznámil, že všechny restaurace, obchody a bary budou ve Francii uzavřeny kvůli prudkému nárůstu výskytu nemoci. Budou fungovat pouze lékárny, obchody s potravinami a banky. Dříve to bylo hlášeno, že ve Francii "až do dalšího upozornění" uzavře všechny mateřské školy, školy a univerzity. Podle Emmanuela Macrona je vypuknutí koronaviry nejzávažnější výzvou pro systém zdravotní péče v zemi po staletí. Situace ve Španělsku a Itálii Mezitím ve Španělsku dosáhl počet obětí koronavírusu v sobotu 193 lidí, podle TVE to bylo od 120 v pátek. Existuje již více než 6250 potvrzených případů infekce, zatímco 4209 bylo zaregistrováno v pátek. V Itálii se za posledních 24 hodin zvýšila úmrtnost na infekci koronaviry SARS-CoV-2 a nemoc COVID-19 způsobená touto chorobou o 175 lidí. To je méně než předchozí den, kdy počet obětí byl 250 lidí. Současně se počet nových zaznamenaných infekcí zvýšil: 3497 za poslední den ve srovnání s 2547 den před. To oznámila večer 14. března italská služba civilní ochrany. Celkový počet úmrtí na nový koronavirus se tak v zemi zvýšil na 1441. Den předtím služba oznámila 1 266 úmrtí. V Itálii bylo potvrzeno 21157 případů nového koronaviru. Počet infikovaných pacientů vyžadujících intenzivní péči se zvýšil o 14 procent na 1 518. Italský systém zdravotní péče je na pokraji kolapsu kvůli velkému počtu infikovaných lidí, kteří potřebují okamžitou lékařskou pomoc. Itálie se umístila na druhém místě na světě z hlediska infekce koronaviry po Číně. země přijímá přísná opatření k boji proti infekci: obyvatelé jsou vyzváni, aby neopouštěli své domovy, uzavřené školy a univerzity, žádná divadla, kina a muzea, zakázané hromadné akce. Uzavřeny jsou také všechny obchody kromě potravin a lékáren.
 6. Čeština k softwaru Invision Community 4.4, na kterém běží robotáři můžete naleznout a zakoupit pod odkazem níže.
 7. Invision Community 4.4.9 System ...85% Forums ...100% Blogs ...100% Calendar ...100% Commerce ...90% Downloads ...100% Gallery ...100% Pages ...100% Aplikace třetích stran Links Directory 5.4.8 Chatbox + 2.0.1 překlad stále probíhá, uživatelské prostředí je přeloženo, chybí dopřeložit emotikony a nějaké výrazy v administrátorském prostředí. Instrukce k instalaci: Stáhněte soubor Přejděte na Vaši webovou stránku Jděte do ACP Customization Languages Create New Upload Select downloaded file Save

  1 100,00 Kč

 8. Zajímavé řešení měření koroze uvnitř trubek pomocí laserové skenování. https://www.omsmeasure.com/blog/corrosion-under-insulation-an-unsolved-problem
 9. Micro-Epsilon nabízí největší řadu snímačů s vysokou přesností, infračervených snímačů teploty, barevných snímačů a zařízení pro měření rozměrů a systémů pro průmyslové aplikace. Ať už jde o výzkum a vývoj, automatizaci výroby nebo strojní stavby, nabízíme řešení, která splňují specifické požadavky vašeho individuálního měření.
 10. Nabídka použité měřící techniky za zvýhodněné ceny od společnosti Micro-epsilon. Jedná se o předváděcí modely, nebo výběhové řady. Všechny senzory jsou funkční, jen s případnými povrchovými vadami. odprodej_predloha_2019.pdf
 11. Během svařovacího procesu se monitorují komponenty drát, plyn a proud. Jestliže nějaká komponenta chybí nebo dochází ke kolísání v průtoku proudu, pak se chod programu zastaví. FUNCON ONLCON Pokud se Vám často přerušuje oblouk, doporučuji vypnout monitorování plynu a drátu. Je to nutnost při používání trubičkového drátu nebo velmi dlouhého vedení. Hodnota 1 vypíná monitorování plynu a hodnota 2 vypíná monitorávání drátu FUNCON ONLCON FUNCOFF ONLCON,1 FUNCOFF ONLCON,2 Tímto příkazem pouze ponecháte sledování proudu, to znamená, že pokud se například zapeče průvlak robot zastaví a zahlásí chybu GLC Oblouk.
 12. S industry 4.0 a s rozmachem robotizace u velkých firem nastala doba, kdy je robotizace atraktivní a finančně dostupná i pro menší společnosti. Spousta těchto firem právě teď řeší co jim roboti přinesou. Bohužel to řeší lidé, kteří s tím nemají žádné zkušenosti. A podle mých zkušeností tito lidé mají takové heslo, bohužel to heslo se šíří napříč firmami, "Koupíme robota a k němu dáme cvičenou opici co bude mačkat zelené tlačítko". Obsluha robota ovlivňuje klíčové vlastnosti robota, jako kvalita, opakovatelnost a chod robota. Pokud robota bude obsluhovat pouze mačkač zeleného tlačítka, který nebude mít zájem, tak se může stát, že například přes noc svaří přes 100 rámečků, ale zakládal je špatně a i přesto, že byl svár mimo, pokračoval dál a nepřišlo mu to divné. Velmi často se také stává kolize po přerušení programu, kdy obsluha pustí program od začátku. To nemusí vydržet ani rameno robota. Mě se dokonce přihodilo docela úsměvné řešení, jak obsluha postupovala při výměně svařovacího průvlaku. Obsluha měla k dispozici návodku, jak po zapečení průvlaku postupovat, aby byla schopná vyměnit průvlak ve svařovacím hořáku, ale přišla s originálním řešením. Zrovna tato obsluha byla jen na to mačkání zeleného tlačítka. Ve sváru se zapekl průvlak. Obsluha vzala flexu a dílec okolo zapečeného průvlaku vyřízla včetně přípravku. Bohužel to bylo blízko polohovadla, tak na několika místech nařízla i to. Poté vítězně vyměnila průvlak a ručně vše navařil zpět jako by nic a pokračovalo se dál. Další příklad. Máme jedno pracoviště, kde robot a polohavdla dostávají opravdu zabrat. Uzavřené pracoviště, kde je spousta prachu a navařují se velké díly o teplotě 350-700°C s trubičkovým drátem. To pracoviště bylo velmi problémové a stále se něco dělo a téměř nic nefungovalo jak má. Toto pracoviště obsluhovalo nespočet lidí. Nyní toto pracoviště už více než dva roky obsluhuje jeden borec, který se o toto pracoviště stará. Provádí pravidelnou prevenci, o pracoviště se neustále zajímá a tím dokáže předejít spoustě budoucím potíží. Pracoviště je nyní bezproblémové. Závěrem bych chtěl říct, že kvalitní obsluha robota je pro robota klíčová. Obsluha musí mít zájem. Robot je jen tak dobrý, jak dobrá je obsluha.
 13. do
  WELDING se na brněnském výstavišti koná již od roku 1969. Posledního „svátku svářečů“ se v roce 2018 zúčastnilo 86 vystavujících firem z 10 zemí, přičemž více než polovina byla ze zahraničí. Tyto parametry WELDING dlouhodobě staví do pozice nejvýznamnějšího specializovaného veletrhu svařovací techniky ve střední Evropě. Veletrh WELDING s účastí všech předních firem oboru je osvědčenou příležitostí k prezentaci všech technologických novinek i komplexnějších služeb odběratelům. Téměř třetina vystavovatelů se prezentuje v oboru stroje a zařízení pro svařování a navařování plamenem, řezání kyslíkem a elektrickým obloukem. Početné zastoupení firem mají také oborové skupiny přídavné a pomocné materiály, prvky, stroje a zařízení pro ostatní svařování a manipulační a automatizační prostředky.
 14. Vánoce jsou tu. Pochlubte se s vánočními stojánky vyrobenými pomocí nových technologií (od 2D po 3D pálení, laserové nebo orbitální svařování, značení mikroúderem nebo jakákoliv zajímavá technika při výrobě vánočních stojánků).
 15. Společnost Binzel na veletrhu v roce 2017 v Düsseldorfu předvedla statistický hořák s pendlem drátu uvnitř hořáku. Tato technologie se jmenuje ABIMIG SpinArc, Obrovská výhoda je použití hořáku u jednoúčelových strojů, které neumí pendl. Na videu je také vidět online skenner, který navádí hořák.
 16. ABB je vedoucím dodavatelem průmyslových robotů, automatizovaných výrobních systémů a s tím spojených služeb. Hlavním cílem je pomáhat výrobcům ve zvýšení produktivity, kvality výrobků a bezpečnosti pracovníků. ABB již nainstalovalo více než 300 000 robotů po celém světě.
 17. Na Facebooku jsem narazil na obrázek, jak robot bere lidem práci a pod tím komentář " Realita současnosti". Myslím si, že tyto informace vypouštějí lidé, kteří s robotizací nepřišli do kontaktu a viděli robota v televizi nebo při dnu otevřených dveří v některých firmách. Současný trend robotizace a automatizace výroby se nazývá Industry 4.0 "čtvrtá průmyslová revoluce". Jedná se o myšlenku chytré továrny, kde systémy převezmou opakující se a jednoduché činnosti, které do té doby vykonávali lidé. To bude provázet změna pracovního trhu. Měla by vznikat nová pracovní místa, která však budou vyžadovat vyšší kvalifikaci zaměstnanců. Dám příklad z naší práce: dělník z palety vytáhne dílec o hmotnosti 15kg z palety a položí na válečkovou dráhu; dílec se posouvá na válečkové dráze skrz 8 metrovou pec, kde se dílec během 10minut nahřeje na teplotu přes 900°C; na výjezdu z pece dělník díl chytne pomocí kleští a vloží do lisu; dílec se vylisuje; dělník pomocí kleští chytne dílec a vloží na paletu. Kdo nevyzkoušel, tak neví co obnáší držet v kleštích 15 kg ohřátého materiálu na 900°C. Hrozně těžká práce a po dvou letech měli spoustu zdravotních problémů. Nyní jsme za pecí zprovoznili robota a před pecí zakladač. Dělník zůstal, jen se mu změnila práce. dělník pomocí manipulátoru vloží paletu s díly do zakladače; zakladač vsune díly na válečkovou dráhu, robot odebere dílec z válečkové dráhy za pecí a vloží do lisu, robot vytáhne dílec z lisu a položí na paletu; dělník pomocí manipulátoru vymění plnou paletu vylisovaných dílů za prázdnou; dělník vyměňuje nástroje na robotu; dělník kalibruje přípravky; dělník seřizuje senzory; dělník provádí údržbu robota; dělník kontroluje kvalitu dílů; To je stručná ukázka z praxe, jak se z dělníka vykonávajícího tvrdou manuální práci stala obsluha robota, která se zaměřuje na manuální lehkou práci, ale po většinu času provádí odbornou práci. Díky robotizaci, má dělník lepší práci, kde si neoddělá zdraví za dva roky a zaměstnavatel vyšší produktivitu a kvalitu výroby. Díky robotům mají práci i další profese programátor robotů seřizovač robotů údržbář PLC programátor servisy a dodavatelé náhradních dílů Abych to nějak shrnul, robotizace nebere lidem práci, ale naopak jim práci usnadňuje. A zaměstnavatelům přináší vyšší kvalitu a produktivitu výroby. Video krásně ukazuje opakující se jednoduchou práci, která vede ke zblbnutí.
 18. Každé léto, když se ve výrobní hale trošku oteplí, začínají s jedním robotem problémy. Robot navařuje válce, kdy se téměř nezastaví a pro robota v hrozném prostředí. Jedná se o uzavřený box s odsáváním. Navařuje se dílec o hmotnosti 30 - 250 kg, který je předehřátý na teplotu 350-450 C°. V průběhu navařování se teplota dílce ještě navýší. Hořák je stále nad dílcem a sává veškeré teplo. Navařování může trvat až 7 hodin z 8 hodinové směny, kde je ta hodina manipulace dílce a přejezdy do čističky. Proud je 330A, byl i přes 400A, ale pomocí parametrů a kompenzace svářečky, se nám proud i napětí podařily vyladit. Vždy když se oteplí, přestane stíhat chlazení svařovacího zdroje. Přehřeje se, a musí se čekat půl hodiny, než zase vychladne. A to se opakuje co hodinu. A nyní rada jak tomu předejít. Nejjednodušší řešení je pořádně vyčistit filtr ve svářecím zdroji a vyfoukat prach. Ve většině případů to odstraní problém s přehříváním. Pokud vyčištění filtru svářečky nepomůže, je zapotřebí dokoupit externí jednotky, které pomůžou svářečce chladit kapalinu. Na trhu jsou buď klimatizační jednotky nebo externí přídavné chlazení. Jelikož to musí spolupracovat se svářečkou, doporučuji originální díly. Klimatizační jednotka je jen do extrémních podmínek. Cena je cca 3x vyšší než přídavné chlazení, pohybuje se okolo 150 000 Kč. Externí přídavné chlazení si myslím dostačuje a splní to co má. Ceny se pohybují od 30 000 - 60 000 Kč.
 19. Jak už jsem psal, ve článku Má kolaborativní robot smysl, začínají vznikat kolaborativní svařovací roboti. Na nástup kolaborativních robotů zareagovali také výrobci klasických robotů a přišli s variantou malých kompaktních robotů, který jsou cenově konkurenceschopný. U robotů společnosti Cloos se nyní můžeme setkat s označením Compact Cell a u robotů ABB s označením FlexArc. Zaměřím se na roboty Cloos, protože k nim mám přece jen blíž. S roboty ABB mám zkušenosti pouze s manipulací. Firma Cloos nabízí řadu robotů Compact Cell v 6 různých velikostech. Od velikosti pracoviště 3700 x 2400 x 2500 mm u nejmenších robotů Compact Cell 1.1 po největší Compact Cell 6.1 o velikosti pracoviště 5900 x 2400 x 2500 mm. Série robotů Compact Cell se liší od klasických robotů: svařovací zdroj jiný hořák pouze MigMax (varianta Tig zatím není k dispozici) Tyto roboti se hodí především na malé sváry a svařování malých dílců. Díky kompaktním rozměrům pracoviště a velmi příznivé ceně se v industry 4.0 neztratí.
 20. HST TechnoLogic s.r.o. je technologickou společností, která působí od roku 1996 v oblasti technologií svařování kovů elektrickým obloukem, plasmou a laserem, stejně tak jako technologií dělení kovů plasmovým paprskem. HST TechnoLogic s.r.o. zastřešuje činnosti těchto organizačních složek: HST CREATIVE HST CEBORA CZ HST PRODUCTiON Výzkumné a Vývojové Centrum Nikoly Tesly - VCNT
 21. Vše ke svařování. Svařovací hořáky jak pro manuální tak pro robotické svařování.
 22. Soustředí se na své procesní kompetence ve svařování a řezání nejrůznějších železných a neželezných materiálů. Nabízí našim individuální řešení optimálně přizpůsobená požadavkům na výrobek a výrobu – ve spojení s našimi flexibilně konfigurovatelnými svařovacími zdroji nebo v rámci vysoce integrovatelných automatizovaných zařízení pro průběžné svařování.
 23. Spousta firem nabízí neoriginální svařovací hořáky. Na zakázku udělají stejný hořák a dokáží nabídnout i další vylepšení. Dostali jsme nabídky od firem Dinse a Binzel. Jaké máte zkušenosti s neoriginálními robotickými hořáky?
 24. Už v roce 2017 na svařovacím veletrhu Schweißen & Schneiden v Düsseldorfu mě zaujala ukázka budoucnosti svařování jednoduchých málo sériových dílů. Projekt WelRobEye od společnosti Akon Robitics tam měl malý nenápadný stánek, kde s robotem Kawasaki svařoval jednoduchý rám. Rám nahodile položil na holý stůl, a kamera za 500 dolarů z amazonu, která byla připevněna na rameni robota, pořídila několik snímků z různých úhlů. Na počítači se objevil model a k němu doporučené sváry. Výhodu jsem viděl v tom, že bylo jedno, jak rám položíte na stůl. jestli je otočený o 90° nebo posunutý o 20 cm vpravo. Jednalo se o prototyp, ale bohužel jsem na tento projekt už nenarazil. Až nyní přišla s hodně podobným projektem společnost Cloos. Přišla s robotem na svařování malých a hlavně malosériových dílců. U robotického svařování většinou platí pravidlo, že robotizovat se vyplatí co největší série, protože programování a vyladění programu zabere spoustu času. Cloos přišel s označením IRPS Instant Robot Programming System, volně přeloženo jako systém pro okamžité naprogramování robota. Tento systém dokáže vytvořit program ve velmi krátkém čase a proto se s tímto systémem vyplatí robotizovat dílce v dávce jednotek kusů. Postup je jednoduchý. Operátor položí dílec na pracovní stůl. Spustí skenování IRPS. Skener se pohybuje na lineárním vedení a po naskenování uloží data do 3D modelu. Systém IRPS zcela automaticky vyhodnotí program a doporučí sváry. Operátor potvrdí svařovaní tlačítkem, nebo jednoduše přes ovládání poupraví program. Díky jednoduchosti a předvídatelnosti systému nemusí mít obsluha pokročilé znalosti ze svařování nebo robotiky. A teď jak to funguje doopravdy? IRPS je stále ještě prototyp. Při zkoušce si nedokázal poradit s trubkou a hlavně s přesahy. Například, když dáte dva jekly do kříže. Nikde se také neuvádí jak mají ošetřené chránění skeneru. Jelikož Cloos má u svařovacích robotů systém svařování vyladěn a na velice vysoké úrovni, věřím, že s německo-čínskou precizností vyladí i všechny nedostatky u IRPS. Jen doufejme, že to bude rychlejší než aktualizace roboplánu. Cloos 2019 WelRobEye 2017
 25. Váš profil může obsahovat název a logo Vaší společnosti nebo komunity. Tímto ukážete ostatním uživatelů, koho zastupujete a sdílíte názor. Pokud máte zájem kontaktujte nás.
 26. Pro robotické svařování je důležitá přesná poloha svařovaných dílů, proto přípravky a jejich uskladnění vyžaduje péči. Pokud máte nějaké zajímavé fotky neváhejte je přidat
 1. Nahrát více aktivit
×
×
 • Vytvořit...