Přejít na obsah
 • Vytvořit účet
 • příspěvek
  1
 • komentářů
  0
 • zobrazení
  14

Koronavirus v Německu a Francii: počet infikovaných a mrtvých roste

John Grehhem

14 zobrazení

V posledních 24 hodinách byla diagnostikována COVID-19 u laboratorně potvrzených případů v Německu a Francii.

Koronavirus se šíří po celé Evropě

 

Počet koronaviry SARS-CoV-2 v Německu a Francii stále rychle roste.

Německý institut Roberta Kocha (RKI) v sobotu večer 14. března zveřejnil nové statistiky ohnisek koronaviry v zemi. Podle posledních údajů bylo v Německu hlášeno 3795 laboratorně potvrzených případů COVID-19 způsobených koronavirem, což je o 733 více než předchozí den. Osm lidí v zemi se již stalo obětí této choroby. V Německu nezůstala žádná federální země, kde nebyly zaznamenány žádné případy infekce koronaviry SARS-CoV-2. V důsledku toho se všechny federální státy rozhodly zavřít školy  nebo omezit fungování. Mnoho měst má uzavřené bary a restaurace.

 

Německá vesnice v dobrovolné karanténě (13/13/2020)

Francouzská vláda zavírá obchody, bary a restaurace

Ve Francii je již v sobotu večer 4 500 případů infekce. Před nimi bylo dalších 3661. Počet úmrtí na nemoc na COVID-19 přesáhl počet 90 lidí.

Francouzský premiér Edouard Philippe oznámil, že všechny restaurace, obchody a bary budou ve Francii uzavřeny kvůli prudkému nárůstu výskytu nemoci. Budou fungovat pouze lékárny, obchody s potravinami a banky. Dříve to bylo hlášeno, že ve Francii "až do dalšího upozornění" uzavře všechny mateřské školy, školy a univerzity. Podle Emmanuela Macrona je vypuknutí koronaviry nejzávažnější výzvou pro systém zdravotní péče v zemi po staletí.

 

Situace ve Španělsku a Itálii

Mezitím ve Španělsku dosáhl počet obětí koronavírusu v sobotu 193 lidí, podle TVE to bylo od 120 v pátek. Existuje již více než 6250 potvrzených případů infekce, zatímco 4209 bylo zaregistrováno v pátek.

V Itálii se za posledních 24 hodin zvýšila úmrtnost na infekci koronaviry SARS-CoV-2 a nemoc COVID-19 způsobená touto chorobou o 175 lidí. To je méně než předchozí den, kdy počet obětí byl 250 lidí. Současně se počet nových zaznamenaných infekcí zvýšil: 3497 za poslední den ve srovnání s 2547 den před. To oznámila večer 14. března italská služba civilní ochrany. 

Celkový počet úmrtí na nový koronavirus se tak v zemi zvýšil na 1441. Den předtím služba oznámila 1 266 úmrtí. V Itálii bylo potvrzeno 21157 případů nového koronaviru. Počet infikovaných pacientů vyžadujících intenzivní péči se zvýšil o 14 procent na 1 518.

 

Italský systém zdravotní péče je na pokraji kolapsu kvůli velkému počtu infikovaných lidí, kteří potřebují okamžitou lékařskou pomoc. Itálie se umístila na druhém místě na světě z hlediska infekce koronaviry po Číně. země přijímá přísná opatření k boji proti infekci: obyvatelé jsou vyzváni, aby neopouštěli své domovy, uzavřené školy a univerzity, žádná divadla, kina a muzea, zakázané hromadné akce. Uzavřeny jsou také všechny obchody kromě potravin a lékáren.0 komentářů


Doporučené komentáře

Neexistují žádné komentáře

Návštěvník
Přidat komentář...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

×
×
 • Vytvořit...