Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Blogy

Blogy

  • 1
   příspěvek
  • 0
   komentářů
  • 18
   zobrazení

  Poslední blogové příspěvky

  V posledních 24 hodinách byla diagnostikována COVID-19 u laboratorně potvrzených případů v Německu a Francii.

  Koronavirus se šíří po celé Evropě

   

  Počet koronaviry SARS-CoV-2 v Německu a Francii stále rychle roste.

  Německý institut Roberta Kocha (RKI) v sobotu večer 14. března zveřejnil nové statistiky ohnisek koronaviry v zemi. Podle posledních údajů bylo v Německu hlášeno 3795 laboratorně potvrzených případů COVID-19 způsobených koronavirem, což je o 733 více než předchozí den. Osm lidí v zemi se již stalo obětí této choroby. V Německu nezůstala žádná federální země, kde nebyly zaznamenány žádné případy infekce koronaviry SARS-CoV-2. V důsledku toho se všechny federální státy rozhodly zavřít školy  nebo omezit fungování. Mnoho měst má uzavřené bary a restaurace.

   

  Německá vesnice v dobrovolné karanténě (13/13/2020)

  Francouzská vláda zavírá obchody, bary a restaurace

  Ve Francii je již v sobotu večer 4 500 případů infekce. Před nimi bylo dalších 3661. Počet úmrtí na nemoc na COVID-19 přesáhl počet 90 lidí.

  Francouzský premiér Edouard Philippe oznámil, že všechny restaurace, obchody a bary budou ve Francii uzavřeny kvůli prudkému nárůstu výskytu nemoci. Budou fungovat pouze lékárny, obchody s potravinami a banky. Dříve to bylo hlášeno, že ve Francii "až do dalšího upozornění" uzavře všechny mateřské školy, školy a univerzity. Podle Emmanuela Macrona je vypuknutí koronaviry nejzávažnější výzvou pro systém zdravotní péče v zemi po staletí.

   

  Situace ve Španělsku a Itálii

  Mezitím ve Španělsku dosáhl počet obětí koronavírusu v sobotu 193 lidí, podle TVE to bylo od 120 v pátek. Existuje již více než 6250 potvrzených případů infekce, zatímco 4209 bylo zaregistrováno v pátek.

  V Itálii se za posledních 24 hodin zvýšila úmrtnost na infekci koronaviry SARS-CoV-2 a nemoc COVID-19 způsobená touto chorobou o 175 lidí. To je méně než předchozí den, kdy počet obětí byl 250 lidí. Současně se počet nových zaznamenaných infekcí zvýšil: 3497 za poslední den ve srovnání s 2547 den před. To oznámila večer 14. března italská služba civilní ochrany. 

  Celkový počet úmrtí na nový koronavirus se tak v zemi zvýšil na 1441. Den předtím služba oznámila 1 266 úmrtí. V Itálii bylo potvrzeno 21157 případů nového koronaviru. Počet infikovaných pacientů vyžadujících intenzivní péči se zvýšil o 14 procent na 1 518.

   

  Italský systém zdravotní péče je na pokraji kolapsu kvůli velkému počtu infikovaných lidí, kteří potřebují okamžitou lékařskou pomoc. Itálie se umístila na druhém místě na světě z hlediska infekce koronaviry po Číně. země přijímá přísná opatření k boji proti infekci: obyvatelé jsou vyzváni, aby neopouštěli své domovy, uzavřené školy a univerzity, žádná divadla, kina a muzea, zakázané hromadné akce. Uzavřeny jsou také všechny obchody kromě potravin a lékáren.

  • 1
   příspěvek
  • 0
   komentářů
  • 148
   zobrazení

  Poslední blogové příspěvky

  Během svařovacího procesu se monitorují komponenty drát, plyn a proud. Jestliže nějaká komponenta chybí nebo dochází ke kolísání v průtoku proudu, pak se chod programu zastaví.

  FUNCON ONLCON

  Pokud se Vám často přerušuje oblouk, doporučuji vypnout monitorování plynu a drátu. Je to nutnost při používání trubičkového drátu nebo velmi dlouhého vedení.

  Hodnota 1 vypíná monitorování plynu a hodnota 2 vypíná monitorávání drátu

  FUNCON ONLCON
  FUNCOFF ONLCON,1
  FUNCOFF ONLCON,2

  Tímto příkazem pouze ponecháte sledování proudu, to znamená, že pokud se například zapeče průvlak robot zastaví a zahlásí chybu GLC Oblouk.

 1. S industry 4.0 a s rozmachem robotizace u velkých firem nastala doba, kdy je robotizace atraktivní a finančně dostupná i pro menší společnosti. Spousta těchto firem právě teď řeší co jim roboti přinesou. Bohužel to řeší lidé, kteří s tím nemají žádné zkušenosti. A podle mých zkušeností tito lidé mají takové heslo, bohužel to heslo se šíří napříč firmami, "Koupíme robota a k němu dáme cvičenou opici co bude mačkat zelené tlačítko".

  Obsluha robota ovlivňuje klíčové vlastnosti robota, jako kvalita, opakovatelnost a chod robota.WP_20160331_08_03_25_Pro_LI.jpg

  Pokud robota bude obsluhovat pouze mačkač zeleného tlačítka, který nebude mít zájem, tak se může stát, že například přes noc svaří přes 100 rámečků, ale zakládal je špatně a i přesto, že byl svár mimo, pokračoval dál a nepřišlo mu to divné. Velmi často se také stává kolize po přerušení programu, kdy obsluha pustí program od začátku. To nemusí vydržet ani rameno robota.

  Mě se dokonce přihodilo docela úsměvné řešení, jak obsluha postupovala při výměně svařovacího průvlaku. Obsluha měla k dispozici návodku, jak po zapečení průvlaku postupovat, aby byla schopná vyměnit průvlak ve svařovacím hořáku, ale přišla s originálním řešením. Zrovna tato obsluha byla jen na to mačkání zeleného tlačítka. Ve sváru se zapekl průvlak. Obsluha vzala flexu a dílec okolo zapečeného průvlaku vyřízla včetně přípravku. Bohužel to bylo blízko polohovadla, tak na několika místech nařízla i to. Poté vítězně vyměnila průvlak a ručně vše navařil zpět jako by nic a pokračovalo se dál.

  Další příklad. Máme jedno pracoviště, kde robot a polohavdla dostávají opravdu zabrat. Uzavřené pracoviště, kde je spousta prachu a navařují se velké díly o teplotě 350-700°C s trubičkovým drátem. To pracoviště bylo velmi problémové a stále se něco dělo a téměř nic nefungovalo jak má. Toto pracoviště obsluhovalo nespočet lidí. Nyní toto pracoviště už více než dva roky obsluhuje jeden borec, který se o toto pracoviště stará. Provádí pravidelnou prevenci, o pracoviště se neustále zajímá a tím dokáže předejít spoustě budoucím potíží. Pracoviště je nyní bezproblémové.

  Závěrem bych chtěl říct, že kvalitní obsluha robota je pro robota klíčová. Obsluha musí mít zájem. Robot je jen tak dobrý, jak dobrá je obsluha.

  • 0
   příspěvků
  • 0
   komentářů
  • 64
   zobrazení

  Ještě zde nejsou žádné blogové příspěvky

×
×
 • Vytvořit...